flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд – територія захисту. Разом Допомогти.Врятувати. Відновити

02 вересня 2021, 19:04

 метою підтримки вразливих потерпілих та свідків, які є учасниками судового процесу,  сприяння їх обізнаності про свої права, обов’язки,  можливі дії  і законні очікування, створення сприятливих умов для повноцінної реалізації права на судовий захист, Волинський апеляційний суд  є ініціатором створення Служби підтримки для вразливих потерпілих та свідків у суді під назвою «Суд – територія захисту».

 Планується, що волонтери Служби підтримки надаватимуть інформаційну та психологічну підтримку вразливим учасникам судового процесу, зокрема, особам, які постраждали від злочинів, членам їх сімей, дітям та підліткам, які зазнали жорстоке поводження чи злочинів, іншим особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 І сьогодні під час першої і дуже важливої зустрічі керівника апарату Волинського апеляційного суду Оксани ПІДГАЙНОЇ  з ректором Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолієм ЦЬОСЬ, деканом юридичного факультету університету Антоном ДЕМЧУКОМ, деканом факультету психології та соціології Тамарою ДУЧИМІНСЬКОЮ, начальником юридичного відділу університету Сергієм КНИШОМ отримано схвальну підтримку і рішення – працюємо над проєктом спільно.

 

 

 

Отож студенти старших курсів юридичного та психологічного факультетів Волинського національного університету імені Лесі Українки  зможуть проходити передбачену програмою навчальну практику у Службі підтримки вразливих потерпілих та свідків, створеній при Волинському апеляційному суді.одальші кроки щодо реалізації проєкту:

 

  • узгодження та підписання багатостороннього договору про співпрацю усіх зацікавлених сторін та співорганізаторів Служби підтримки вразливих потерпілих та свідків у суді.
  • розробка та узгодження концепції «Суд – територія захисту. Луцьк – безпечне місто для успішної громади».
  • Розробка та затвердження протоколу дій зацікавлених сторін та волонтерів Служби підтримки.
  • Проведення спільних навчальних семінарів/вебінарів, практичних занять з використанням інструментарію, отриманого під час участі у навчальному курсі щодо впровадження сервісів для вразливих категорій користувачів суду. Визначення тренерського складу та проведення навчань.
  • Розробка алгоритму дій та виготовлення інформаційно-методичних матеріалів для волонтерів Служби підтримки.
  • Виготовлення буклетів для потерпілих від злочинів з контактами Центру соціально-психологічної допомоги та підтримки, Центру безоплатної правової допомоги, екстрених телефонів допомоги та іншою необхідною інформацією.
  • Виділення окремого кабінету для облаштування «Зеленої кімнати» для дачі через систему відеоконференцзв’язку пояснень, свідчень потерпілих осіб, у т.ч. дітей, свідків у спосіб, який не призводить до контактів з кривдником у залі судового засідання.
  • Залучення до роботи Служби підтримки фахових медіаторів з метою сприяння вирішенню конфлікту на основі узгодження інтересів сторін конфлікту, примирення учасників судового провадження шляхом щирого розкаяння кривдника та вибачення його потерпілою стороною, компенсації завданих матеріальних, моральних збитків.

 

 Лише  разом ми зможемо  Допомогти, Врятувати тих, хто потребує допомоги. Відновити права завдяки інформуванню та  порозумінню.

  Проєкт щодо створення Служби підтримки для вразливих потерпілих потерпілих та свідків реалізується в рамках Ініціатива «Модельні суди» - Майданчик добрих практик за сприяння проєкту Європейського Союзу “Право-Justice” .