flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Як працювалося судам Волині у 2020 році… Підсумки

19 березня 2021, 16:08

 

 

Сьогодні, 19 березня 2021 року, у Волинському апеляційному суді підведено підсумки роботи зі здійснення судочинства місцевими загальними судами Волинської області  та стану їх організаційного забезпечення.

 Захід розпочався  із вшанування пам’ять гідної людини, справедливої судді та мудрої голови Володимир-Волинського  міського суду ПІКУЛИ Надії Іванівни, яка 19 березня 2020 року відійшла у засвіти …

 Голови та судді місцевих судів області, заступник начальника територіального управління Державної судової адміністрації України в Волинській області Демчук С.А. та керівник Територіального управління Служби судової охорони Сюйва В.М. проінформували про актуальні проблемні питання діяльності судів.

Одним з найгостріших питань  останніх років поспіль залишається стан кадрового забезпечення. У минулому році суддівський корпус Волині поповнився новими суддями, хоча ці кадрові зміни дозволити зменшити навантаження лише в окремих судах області.

Однак Луцький міськрайонний суд увійшов в топ 30 судів України, які мають найбільшу кількість справ та відповідно найбільше навантаження на суддів.

 «- При існуючій значній кількості судових справ та недостатності суддів, на розгляд однієї справи суддя суду першої інстанції може виділити приблизно 30 хв. Але чи можна вирішити людську долю за 30 хв?», -  таким риторичним запитанням завершив свій виступ голова Камінь-КАширського районного суду Гамула Б.С.

Статистичні дані навантаження у місцевих судах Волинської області та середньостатистичний  час, який суддя може виділити для  розгляду судової справи. (Карта МЗС 2020, за повідомленням Ради суддів України)

 

 

 

 

 

У кожному суді області, головною проблемою залишається відсутність коштів, закладених у бюджет на потреби фінансування судової влади загалом. Питання оплати праці працівників апаратів судів дуже важливе, адже її належний рівень дає змогу не лише сформувати, а й утримувати висококваліфікований штат суду. Ситуація, що складається з оплатою праці працівників апаратів місцевих загальних судів, є вкрай критичною. Заробітна плата більшості працівників апаратів судів є на рівні мінімальної – 6 тисяч грн., з яких фактично працівник отримує 4830 грн!!!  Через мізерність оплати праці, при цьому маючи значне навантаження, несучи не лише дисциплінарну, а й кримінальну відповідальність за роботу в автоматизованій системі документообігу суду, кваліфіковані і досвідчені кадри звільняються.  

Також плачевною є ситуація з фінансуванням для забезпечення судів коштами на оплату комунальних послуг, енергоносіїв, відправлення поштової кореспонденції, що негативно впливає на здійснення правосуддя.

 

Начальник служби Територіального управління служби судової охорони у Волинській області Володимир Сюйва прозвітував, що за рік дії карантинних заходів судові охоронці перевірили майже 5,2 млн осіб, не допустили до установ Феміди 4,5 тис. відвідувачів з ознаками ГРВІ та підвищеною температурою.

Загалом у Волинській області взято під охорону ССО 54%  від загальної  кількості судових установ, тобто 12 судів, 15 приміщень.

Незабаром  Службою судової охорони планується взяти під охорону Камінь-Каширський районний суд.

 Судді та працівники апаратів судів і далі працюватимуть для захисту прав і свобод громадян, але сподіваємось, що відповідальні державні інституції та мужі, почують про проблеми судової гілки влади  та терміново вживуть  заходи для виправлення ситуації.