flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Хочеш дізнатися правду, запитай у дитини

01 червня 2020, 15:47

У Міжнародний день захисту дітей начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи Волинського апеляційного суду Тетяна Потапчук долучилася до участі у презентації результатів дослідження щодо правосуддя, дружнього до дитини, організованої Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, громадськими організаціями «Центр політико-правових реформ» та «Вектор прав людини».

Висновки цього дослідження засновані на результатах інтерв’ювання суддів, присяжних, працівників органів опіки та піклування, адвокатів, моніторингу 109 судових засідань та засідань дорадчих органів опіки та піклування та аналізу 50 судових рішень у справах некримінального характеру, пов’язаних з правами або інтересами дитини.

Аналіз судової статистики показує, що кожна третя цивільна справа потенційно може зачіпати інтереси дитини.

Для аналізу були використані офіційні дані судової статистики за 2019 рік. Так, у 2019 році суди розглянули за правилами цивільного судочинства: „

  • 35 634 справи наказного провадження про стягнення аліментів на дітей – це 21% від загальної кількості розглянутих справ наказного провадження; „
  • 206 803 справи позовного провадження у спорах, що виникають із сімейних правовідносин (зокрема, про розірвання шлюбу, стягнення аліментів, позбавлення батьківських прав, надання дозволу на виїзд неповнолітньої дитини за межі України) – це 36% від загальної кількості розглянутих справ позовного провадження;
  • 4 945 справ окремого провадження про усиновлення, надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності, права на шлюб, розірвання шлюбу за заявою подружжя, яке має дітей, – це 5% від загальної кількості розглянутих справ окремого провадження.

Тобто 247 382 (або 31%) розглянутих цивільних справ потенційно можуть стосуватися інтересів дитини (з 801 648 цивільних справ, розглянутих за правилами наказного, позовного та окремого провадження).

Діти – це наше майбутнє, це найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховуємо, які зерна добра, справедливості, мужності ми в них закладемо, залежить не тільки майбутнє нашої країни, а й майбутнє всього нашого світу.

Як у свій час сказав Антуан де Сент-Екзюпері: «Хочеш дізнатися правду, запитай у дитини».