Якщо Ви опинились у складних життєвих обставинах, спричинених насильством чи його реальною загрозою, якщо стали жертвою торгівлі людьми, прагнете повернутися до нормальних умов життєдіяльності та потребуєте підтримки,
знайте, Ви можете отримати підтримку та інформацію щодо подальших дій, підтримку щодо вашої безпеки наступним чином:
- Приєднайтесь до чат-боту #Дій Проти Насильства від МВС у Telegram надасть інформацію щодо подальших дій, підтримку щодо вашої безпеки
@police_helpbot ― чат-бот у Telegram від МВС
- телефонуйте за номером тел. 050 670 9954 - Волинський обласний центр соціально-психологічної допомоги у місті Луцьку, Центр відчинено цілодобово
- бо зверніться до Національної поліції України за номерами телефонів:
102 або 0800 500 202
- або зателефонуйте:
- на Національну дитячу «гарячу» лінію за номерами телефонів:
116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів) або
0800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).
Консультування проводиться з понеділка по п’ятницю з 12.00 по 16.00.
- Національна дитяча «гаряча» лінія – для дітей та про дітей приймає дзвінки від дітей та від дорослих, чиї запити стосуються дітей. На Національній дитячій «гарячій» лінії консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи соціальні працівники та соціальні педагоги. Основні теми, з яких консультують на Національній дитячій «гарячій лінії» – насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в Інтернеті.
- Національна «гаряча» лінію з питань запобігання насильству в сім’ї, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, телефонуй за номерами телефонів:
16 123 (безкоштовно з мобільних телефонів) або
0800500335 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).
На Національній «гарячій» лінії з питань запобігання насильству в сім’ї, торгівлі людьми та гендерної дискримінації абоненти можуть отримати загальну інформацію щодо існуючої проблеми насильства у суспільстві та шляхів захисту своїх прав; фахову соціально-психологічну, юридичну (в тому числі судовий супровід) та інформаційну підтримку; консультації щодо порушення прав дитини (втягнення дітей до проституції, порнографії, насильство над дітьми) та шляхів їх вирішення; консультації щодо безпечної поведінки дітей в Інтернеті; номери телефонів дільничних інспекторів міліції, кримінальної міліції у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей а також громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від домашнього насильства.
- «Гаряча» лінія обслуговується Центром «Ла Страда-Україна».
Лінії працюють анонімно, конфіденційно та безкоштовно.
- Волинський обласний Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пр.Молоді, 4 , м.Луцьк
тел.: (0332) 71-12-12, (0332) 21-59-60; (0332) 71-12-12 (0332) 28-49-59
- зверніться до місцевого управління у справах сім’ї та молоді або до центру соціально-психологічної допомоги; центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, мобільної бригади соціально-психологічної допомоги;
- Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги: 0800 213 103
На сайті Координаційного центру правової допомоги legalaid.gov.ua у розділі «Місцеві центри безоплатної правової допомоги» знаходяться контакти центрів безоплатної правової допомоги.
- З інформацією стосовно власних дій, правилами безпеки у разі загрози фізичного, економічного, сексуального або психологичного насильства можна ознайомитись на сторінці Проекту, спрямованого на забезпечення потреб жінок та дівчат-підлітків, які постраждали від ґендерно-обумовленого насильства «Розірви коло» за посиланнямhttp://rozirvykolo.org/ та на сайті Громадської організації «Ла Страда – Україна» за посиланням:http://www.la- org.ua/ucp mod information showcategory 3.html.
- За посиланнямhttps://dismp.gov.ua/libraryна сайті Державної установи «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» можна ознайомитися з інформаційними матеріалами щодо запобігання та протидії домашньому насильству.
- Центр соціально-психологічної допомоги(далі – центр) є закладом, що надає соціальні послуги особам, які внаслідок стихійного лиха, збройних конфліктів, домашнього насильства та насильства за ознакою статі, торгівлі людьми або реальної загрози їх вчинення тощо перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати.Основним завданням центру є надання комплексу соціальних послуг, зокрема з надання притулку, кризового та екстреного втручання, консультування, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, що сприятиме якнайшвидшому їх поверненню до нормальних умов життєдіяльності.
Контакти центрів соціально-психологічної допомоги (інформація розміщена на сайті Міністерства соціальної політики України msp.gov.ua в розділі «Громадянам»/ «Запобігання та протидія домашньому насильству та жорсткому поводженню з дітьми»/ «Інші»/ «Довідкові матеріали»):
- Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – спеціальний заклад, що проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Основною метою діяльності центру є надання психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально-економічних, інформаційних і юридичних послуг сім’ям, дітям та молоді. Мережа центрів складається з обласних, Київського, районних, міських, районних у містах центрів.
Інформація про Контакти обласних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розміщена на сайті Міністерства соціальної політики України msp.gov.ua у розділі «Громадянам»/ «Запобігання та протидія домашньому насильству та жорсткому поводженню з дітьми»/ «Інші»/ «Довідкові матеріали».
- Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги
Мобільна бригада — спеціалізована служба підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (далі — постраждалі особи). Метою діяльності мобільної бригади є надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг з консультування, кризового та екстреного втручання,соціальної профілактики відповідно до їх потреб. Мобільна бригада надає соціальні послуги шляхом проведення фахової консультації за допомогою телефонного зв’язку, з виїздом у спеціально організованому транспорті до місця проживання (перебування) постраждалих осіб чи іншого вказаного ними місця, у приміщенні загальної чи спеціалізованої служби підтримки постраждалих осіб, в іншому приміщенні, визначеному місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування. Послуги постраждалим особам надаються незалежно від місця їх реєстрації або місця проживання (перебування), наявності заяви чи повідомлення про вчинення насильства, реєстрації випадку в Єдиному державному реєстрі випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Надання послуг постраждалій особі за фактом вчинення стосовно неї насильства може тривати не більше ніж три місяці.
Інформація про Контакти мобільних бригад соціально-психологічної допомоги розміщена на сайті Міністерства соціальної політики України msp.gov.ua в розділі «Громадянам»/ «Запобігання та протидія домашньому насильству та жорсткому поводженню з дітьми»/ «Інші»/ «Довідкові матеріали».
Джерело: https://la-strada.org.ua/