Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Вустами дитини говорить істина...

29 грудня 2017, 16:39

Вже стало звичним, що у залах судових засідань Апеляційного суду Волинської області часто присутні  учні, студенти – наше  майбутнє.  І вони у нас, у суді,  бачать справедливість та захист.

Свідченням цього є роботи учнів, подані на конкурс кращого есе «Якби я став суддею …», що був оголошений апеляційним судом у листопаді  2017 року серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста Луцька. Запрошення до участі у конкурсі були надіслані директорам навчальних закладів, учні яких ознайомлювались з роботою суду в рамках проекту « День відкритих дверей суду». Такий проект діє в апеляційному суді з 2011 року.  Оголошення про конкурс було також розміщено на веб-сайті суду.

На конкурс свої роботи подали 30 учнів. Із поданих робіт журі суду  визначило  шість кращих, авторам яких  наказом оголошено ПОДЯКУ голови суду  за  кращу конкурсну роботу.

Нами підготовлено та видано календар, у якому зібрано витяги з усіх учнівських робіт. Усім учасникам конкурсу презентовано календар, у якому є і частинка особистої роботи кожного, та вручено відомчу листівку суду з подякою голови за участь у конкурсі.

 Вашій увазі пропонуємо витяги з шести найкращих робіт школярів про значення суду для суспільства, очікування результатів судової реформи та ролі судді …

 

  «Правосуддя – це, в першу чергу, справедливість у дії. А чи всі громадяни нашої рідної країни цього дотримуються? Насправді у нашій країні суворої реформи судочинства мало, бо за умов трьох гілок влади  треба досягти критичного балансу на інших рівнях. І починається  все, як не дивно, із сім’ї, із виховання. Ми самі даємо виховання своїм дітям. Ми їм показуємо  «правильну» поведінку своїми ж діями. І коли йдучи дорогою з дитиною семи років, мати кидає непотрібний папірець на траву (а до смітника достатньо ступити кілька кроків), то про яку культуру можна говорити? Про яке виховання йде мова взагалі? Ми всі жаліємось, що нам погано жити в країні і свято віримо в те, що наші діти, коли виростуть, це змінять. Як? Як змінять, якщо ми їх виховуємо неправильно? Справедливість буде працювати лише тоді,  коли люди бачать відповідальність за свої дії і розуміють, що вчинки мають наслідки.

Треба пам’ятати, що доля країни у руках кожного громадянина, і лише ми самі, змінивши себе, можемо зрушити з місця цілу планету.»

Елеонора Швець, учениця 11 класу гімназії № 4

                                              

«Неодноразово при перегляді сюжетів про будь-що – із кримінальної або юридичної сфери у кожного другого  уважного глядача в голові виникає хоч раз думка: був би там я – зробив би інакше.

Кожен повинен робити своє діло, при цьому, виконувати його досконало. Та якщо все-таки мене спитають: що робила б я, отримавши владу судді, то моя відповідь буде сформована аналізуючи попередньо наведені аргументи: я попросила б мене  звільнити…»

Анастасія Моголюк, учениця 11 класу гімназії № 4

                                             

«Бути суддею - це перш за все бути об’єктивним та неупередженим. Адже в цій професії, як в жодній іншій велика ціна помилки. Одне несправедливе рішення несе в собі небагато більшу відповідальність, ніж сотні правопорушень, вчинених чесними людьми.»

Ілля Новак, учень 9 класу

                                     

«Отже, ми повинні розуміти, що судова гілка влади – це влада, яка здійснює, насамперед, правосуддя, є міцною опорою для соціуму та забезпечує захист громадянських прав і свобод. Але діяльність органів, що її представляють, залежить від нас, бо ми самі є творцями незалежної правової держави.»

Катерина Купчак, учениця 10 класу

                                              

«Критика є невід’ємною частиною, яка супроводжує цю професію. Ви зможете почути її   будь-де, починаючи від адвокатів, які захищали інтереси своїх клієнтів,  до простих громадян. До цього слід бути готовим та стримано реагувати на такі ситуації.»

Олександра Микита, учениця 9 класу

                                                        

«Якби у нашій державі подбали про довіру людей, то формували би її з позиції поваги до тих осіб, які обрали доленосні професії. Легко знищити Віру у Правду, зневажаючи тих, хто себе присвятив її служінню. Та не можна всіх причесати й підстригти під один гребінець.

Правдивий суд, що цегляна стіна. Ставши ним дорожитиму честю, щоби промовляючи слова «Іменем України», утверджувати і своє ім’я.

Кожен має у цьому суспільстві права: на життя, на освіту, на радість, на любов, на підтримку, на співпрацю… на осуд … Щодо останнього? – легко осудити, але хто має право судити? Отже, «судити» чи «осудити»? Здається, така невелика різниця у звучанні … і часом така прірва у значеннях.  Той справжній суддя, хто судить по честі і совісті. Бо інші не запізняться осудити…Це ж  так просто! Особливо у теперішньому соціумі, коли немає стабільності ані в чому: ні в правді, ні в духовних принципах. Реформи …, зміни в законах … і понеслось …»

Богдан Лещенко, учень 10 класу

                                              

Довідково:

За 2017 рік в рамках проекту  «День відкритих дверей» Апеляційний суд Волинської області відвідало 410 студентів та школярів освітніх закладів міста Луцька.

Нам надзвичайно приємно, що з кожним роком кількість молодих людей, які мають бажання відвідати суд, ознайомитися з його роботою зростає. Такі візити можуть допомогти з вибором майбутньої професії, адже саме в судовому засіданні є можливість ознайомитись з основними аспектами роботи сторони захисту, обвинувачення, судді та працівників суду.

Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитись з роботою суду, експозицією Музею історії становлення судової влади на Волині. Для цього необхідно повідомити про своє бажання прес-секретаря суду Ярему Іванну  Валеріїївну за номером телефону 0332 - 26-57-09

 

Ми працюємо для захисту ВАШИХ ПРАВ, СВОБОД та ЗАКОННИХ інтересів!