Судова влада України
Апеляційний суд Волинської області
Обличчя суду...
Календар судових засідань
Показники діяльності суду
Додаткова інформація для громадян
Представникам ЗМІ
Публікації у ЗМІ
Історія становлення суду
Очищення влади
Технічна підтримка
Оприлюднення відомостей про справи про банкрутство

Офiцiйне представництво Президента України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Відомості з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення

Волинський обласний суд

Волинський обласний суд у період з 1975 р. по 2001 р.

 

         Волинський обласний суд розпочав свою діяльність після утворення на підставі Указу Президії Верховної Ради СРСР від 4 грудня 1939 року Волинської області. Крім голови суду і двох його заступників у суді працювало семеро суддів.

         З червня 1941 року по лютий 1944 року в зв'язку з німецько-фашистською окупацією суд припинив свою діяльність, яку відновив після  звільнення Волині від німецьких загарбників.

         Підпорядковувався суд в організаційному плані спочатку Народному Комісаріату юстиції, а згодом - Міністерству Юстиції. По професійній діяльності вищестоящим органом був Верховний Суд України.

         Обирались судді і народні засідателі обласного суду відповідно до Закону «Про судоустрій Союзу РСР, союзних і автономних республік» (1938 р.) обласними радами депутатів трудящих строком на 5 років. Суд діяв у складі двох колегій – у кримінальних і цивільних справах та президії.

         Розглядав як суд 1 інстанції в складі одного постійно діючого судді та двох народних засідателів кримінальні справи про особливо небезпечні злочини проти державного управління, розкрадання соціалістичної власності, особливо важливі службові і господарські злочини та важливі цивільні справи, що вилучались з підсудності народних судів прокурором, головами ВС республіки та обласного суду.

         Як суд касаційної інстанції в складі трьох професійних суддів розглядав справи за касаційними скаргами сторін та протестами прокурора на рішення судів першої інстанції, які не вступили в законну силу.

         Президія обласного суду переглядала рішення судів, які набрали законної сили.

         З прийняттям 30.06.1960 року та 05.06.1981 року нових Законів «Про судоустрій Української РСР» склад і компетенція обласного суду залишились незмінними. Останнім законом було змінено лише порядок обрання суддів: судді стали обиратись Верховною Радою України на 10 років, народні засідателі обирались обласною Радою на 5 років; змінився порядок утворення президії суду та були розширені її повноваження (розглядала справи в порядку нагляду і в зв'язку з нововиявленими обставинами, затверджувала склад колегій, заслуховувала звіти голів судових колегій про роботу колегій, розглядала питання роботи апарату суду та ін.);були розширені повноваження голови суду та його заступників.

         Розгляд справ у касаційному порядку здійснювався у складі трьох суддів, а в порядку судового нагляду президією – у складі більшості членів президії і продовжував розглядати найбільш складні цивільні і кримінальні справи, як суд першої інстанції.

         Принципово новий етап розвитку законодавства про судоустрій почався з прийняттям 28 червня 1996 року Конституції України.

         В червні 2001 року з метою розвитку положень Конституції були внесені зміни до ряду законодавчих актів, що дістало неофіційну назву «малої судової реформи».

         Зміни, прийняті в червні 2001 року до Законів «Про судоустрій України», «Про статус суддів» та інших, конкретизували положення ст.129 Конституції України про незалежність суддів, визначивши засадничі основи незалежності суддів та зафіксувавши гарантії цієї незалежності. У вирішенні питань внутрішньої діяльності судів важлива роль, в зв'язку із змінами до Закону «Про органи суддівського самоврядування», відводилась органам суддівського самоврядування (конференціям, зборам, з'їздам суддів).

         В результаті ухвалення цих законів та прийняття Президентом України указів про утворення відповідних судів і затвердження їх мережі Волинський обласний суд було перейменовано у Луцький апеляційний суд Волинської області з набуттям відповідного статусу апеляційного суду, а згодом  - у апеляційний суд Волинської області.


 
 
Он-лайн трансляція засідання Ради суддів України
Судовий збір
Контакти
Розклад роботи
Лічильник установи
До уваги суддів та працівників апарату Донецької та Луганської областей
Навчальна програма з судового адміністрування
XII позачерговий з'їзд суддів України
Міжнародні стандарти судочинства
Концепція інформаційно-комунікаційної стратегії Ради суддів України
Стратегічний план розвитку
Стратегія розвитку судової системи в Україні на 2015-2020 рокии
Інструкція з діловодства
Рішення Європейського суду
Положення про автоматизовану систему документообігу суду
Проведення судових засідань в режимі відеоконференції
Безкоштовна правова допомога
Концепція галузевої програми інформатизації судів
Судова влада України у мережі Facebook

© 2002-2015 Державна судова адміністрація України
лист вебмайстру